Aile Terapisi

Sakarya’nın İlk ve Tek 

Mora Psikoloji & Danışmanlık Merkezi

Evliliğinizde eşinizle birlikte bütün çabalarınıza rağmen halledemediğiniz sizi ve eşinizi rahatsız eden sorunlarınız varsa bir evlilik terapistine başvurmanız çözüm için atacağınız en önemli adımdır.

İlişkide yaşanan sorunların çözümü için uzman yardımı almak ilişkiye verilen önemin ve değerin göstergesidir.

Aile terapisi, aile gruplarının tedavisidir.

Ailelerin işleyiş biçimini, aile üyelerinin birbiriyle ilişkisini, ve iletişimini ele alır.

ilk seanslarla beraber aileyi ve sistemi tanıma süreci başlar analiz bulgularına ilaveten yapılan ölçek ve testlerle de aileyi, ilişkiyi yıpratan fonksiyonel olmayan davranış kalıpları tesbit edildikten sonra aile üyelerinin tamamıyla ya da üyelerle bireysel terapi planı doğrultusunda görüşmeler yapılır ve sorunların çözüm yolları üzerinde durulur. yapmaya çalıştığımız şey yaşadıkları ilişki sistemlerindeki görmedikleri, bilmediklerini açıklığa kavuşturmaktır. Yani kendilerine iç görü kazandırmak ve alternatif sağlıklı çözüm yolları ile yeniden yapılandırıp sorunu çözüm haline getirebilmektir.

Çift ve aile terapisi; birbiriyle çatışmada olan iki insanın etkileşimini değiştirmek için düzenlenmiş bir psikoterapi biçimidir. Çiftler evlilik öncesi veya evlilik süresince yaşadıkları problemler için bu terapiye başvurabilirler.

Seanslar süre olarak 1 saat sürmektedir.Yapılandırılmış terapotik görüşmelerde gerektiğinde çiftlerle beraber gerektiğinde ise tek tek görüşmeler yapılmaktadır.

Uygulamalı Psikoloji Uzmanı/ Aile Danışmanı

Erdinç ÇİLİNGİR

       

 

 RANDEVU & İLETİŞİM       

0850  811 79 83 – 0264 278 87 87